Dla tych powodów warto odwiedzić Jordanię choć raz w życiu

Jordania to jeden z krajów Bliskiego Wschodu. Kraj bajkowy, tajemniczy, odmienny kulturowo, przez co jeszcze ciekawszy. Wielu uważa, że to jedno  z tych państw,  które koniecznie trzeba odwiedzić chociaż raz w życiu. Dlaczego? Powodów jest wiele. Jednym (wśród tych najczęściej się powtarzających) z pewnością jest to, że wizyta w tym miejscu pozwoli nam się przenieść w odległą przeszłość. Wspaniałe zabytki, historyczne miasta, niesamowita Petra – to tylko niektóre z nich.

Co więcej, Jordania zachwyca też pustynią na której spędzić można noc czy imponującym kanionem Wadi Mujib, w którym odbyć można trekking (trekking dość nietypowy, gdyż spaceruje się wtedy po wodnistych ciekach, co jest niesamowitym doświadczeniem). Dopełnieniem wszystkiego jest pyszna, aromatyczna kuchnia, która potrafi zaspokoić podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Na stołach bowiem królują nie tylko potrawy z mięsem, ale i bezmięsne, a także słodycze. Nie sposób pominąć też uśmiechniętych i serdecznych Jordańczyków, którzy chętnie witają przyjezdnych.

Oczywiście, jest to odmienna kultura, inne niż u nas zasady czy zwyczaje, ale chyba właśnie to w podróżowaniu jest najpiękniejsze – styczność z tym co nieznane, ciekawe i wyjątkowe. Tego z pewnością niejednokrotnie w Jordanii doświadczyć można, dlatego gwarantujemy, że naprawdę Jordania należy do tych krajów do których trzeba udać się z wizytą przynajmniej raz w życiu.

Marzysz o niezapomnianej podróży do jednego z najpiękniejszych krajów świata? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Jordanii biura podróży Vanellus Travel: