Kuba – kilka słów o tym, gdzie nocować

Kuba to kraj, który zachwyca rajskimi plażami z przejrzystą wodą, czystym piaskiem i widokami jak z bajki. Państwo to słynie też z kolonialnych zabytków, pysznej kuchni i luźnej atmosfery, którą poczujemy od razu po przylocie. Kubę poznawać można na wiele sposobów – przed wyjazdem musimy zastanowić się więc jak chcemy spędzić tam czas, jakie miejsca planujemy zwiedzić oraz gdzie będziemy nocować. Wbrew pozorom wybranie odpowiednich miejsc do nocowania jest istotne, gdyż na Kubie polecamy spędzanie nocy nie tylko w licznych, dostępnych w tym kraju hotelach/hotelikach, ale też w tzw. casas particulares. Najprościej mówiąc, casas particulares są to domy dostosowane do turystów. To właśnie w nich możemy podejrzeć codzienność mieszkańców, wtopić się w kubańską atmosferę, spróbować świeżo wyciskanego soku do śniadania czy z tarasu poobserwować kubańską ulicę To z pewnością pozwoli nam poznać Kubę nie tylko przez pryzmat jej zabytków. Dzięki temu wtopimy się w lokalny klimat i poczujemy prawdziwą, kubańską atmosferę.

Marzysz o niezwykłej przygodzie, kubańskich drinkach czy odpoczynku na rajskiej plaży? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel, a z pewnością znajdziesz coś dla siebie:

Kuba – kilka słów o casas particulares

Jednym z często powtarzających się skojarzeń z Kubą są rajskie plaże. I rzeczywiście – państwo to zachwyca bajecznymi miejscami z czystym piaskiem i przejrzystą wodą. Kuba to też zabytkowe kolonialne miasteczka, gościnność mieszkańców i pyszna kuchnia. Planując tam podróż warto rozważyć różne opcje dotyczące tego, jak zaplanujemy swój czas na miejscu. Warto pomyśleć które miasta chcemy zwiedzić, czy chcemy spędzić czas mniej lub bardziej aktywnie oraz gdzie chcemy nocować. Jeśli chodzi o noclegi to na Kubie polecamy dwie możliwości: nocowanie w hotelach lub/i nocowanie w tzw. casas particulares. Baza hotelowa jest dobrze rozbudowana, jednak nocowanie z hotelach warto „przepleść” nocowaniem właśnie w casas particulares. Są to domy dostosowane do turystów w których możemy podejrzeć codzienność mieszkańców i wtopić się w kubańską atmosferę. W takim miejscu spróbujemy pysznego, świeżo wyciskanego soku z pomarańczy, porozmawiamy z Kubańczykami czy z tarasu poobserwujemy roztańczone kubańskie uliczki. To wszystko razem wzięte pozwala nam stwierdzić, że dzięki noclegowi w takim miejscu z pewnością będziemy mieli okazję poznać Kubę od podszewki!

Marzysz o kubańskiej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Globzon Travel:

Kuba – kolonialne zabytki, piękne plaże i salsa

Jakie pierwsze skojarzenie pojawia się w naszej głowie, jeśli pomyślimy o kraju jakim jest Kuba? Będą to z pewnością rajskie plaże na których można odpocząć w cieniu palmy, popijając miejscowe drinki (dobrym miejscem na relaks jest np. Varadero). Kuba jednak to o wiele więcej, bo kraj ten zachwyca miasteczkami ze wspaniałymi, kolonialnymi zabytkami, roztańczonymi ulicami i knajpkami z kubańskim jedzeniem.

Podróż warto zacząć od wizyty w Havanie czyli stolicy. To pozwoli nam się wczuć w tętniącą życiem atmosferę i potańczyć w rytm granej na żywo muzyki. Kolejnym punktem może być malownicze miasteczko Vinales czy Trinidad (nieopodal którego znajduje się słynna, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO Dolina Cukrowni). Kuba to też kraj pełen egzotycznej roślinności i różnorodnych gatunków zwierząt, dlatego podróż tam może być też nie lada gratką dla każdego wielbiciela przyrody. Jak można zauważyć każdy tu może znaleźć coś dla siebie co sprawia, że pobyt na Kubie pozostaje w pamięci na bardzo długo.

Chcesz wczuć się w prawdziwą, kubańską atmosferę? Jeśli tak to zapoznaj się z ofertą poniższych wyjazdów na Kubę i wyjedź w podróż życia!

Casas particulares – kubańskie domy

Każdy kto chciałby poznać prawdziwą Kubę wraz z jej autentycznym klimatem powinien choć kilka nocy spędzić w tak zwanych casas particulares. Czym takie miejsca dokładnie są? Najprościej mówiąc casa particular to dom prywatny przystosowany dla turystów.

Miejsca takie są oczywiście odpowiednio oznaczone, a my jako „nocujący” mamy do własnej dyspozycji pokój najczęściej z prywatną łazienką. Do wspólnej dyspozycji wszystkich gości jest kuchnia i taras z widokiem na tętniące życiem kubańskie uliczki. I to właśnie wybierając casas particulares poznamy prawdziwe życie Kubańczyków, a na śniadanie wypijemy sok wyciskany ze świeżych, soczystych pomarańczy.

Marzysz o kubańskiej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Kubę biura podróży Vanellus Travel: