3 powody dla których warto odwiedzić Pakistan

Pakistan to gościnne państwo u stóp Himalajów. To kraj nieco tajemniczy, jeszcze nieodkryty, niebędący celem masowej turystyki. Pakistan nieczęsto pojawia się na liście wymarzonych kierunków podróżniczych, jednak zdecydowanie warto ten kierunek rozważyć, gdyż to miejsce, które potrafi skraść serca. Oto 3 powody dla których warto odwiedzić Pakistan.

Po pierwsze, Pakistan to kraj w którym zapierające widoki są na wyciągnięcie ręki. Rozległe pasma górskie, malownicze doliny, turkusowe jeziora czy przełęcze zachwycają nawet tych, którzy wiele już widzieli. Po drugie, Pakistan słynie z miast i miasteczek w których podziwiać można niezliczone ilości zabytków: meczetów, mauzoleów, pomników, fortów czy muzeów. W miastach często znajdują się też kolorowe, gwarne bazary, gdzie wczuć się można w miejscową atmosferę. Na uwagę zasługują też rzecz jasna mniejsze wioski, gdzie życie toczy się wolno i spokojnie. I po trzecie (i chyba najważniejsze) Pakistan zachwyca serdecznością i gościnnością mieszkańców, którzy z otwartymi ramionami witają przyjezdnych. To wszystko razem wzięte sprawia, że wyprawa do Pakistanu będzie czymś niezapomnianym.

Chcesz zwiedzić Pakistan? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Dlaczego wyprawa do Pakistanu jest dobrym pomysłem?

Pakistan to jeden z krajów Azji Południowej. To państwo nieco tajemnicze, jeszcze nieodkryte, niezadeptane przez masową turystykę. Powodów by odwiedzić Pakistan jest wiele. Po pierwsze – zabytkowe miasta (każdy miłośnik zwiedzania musi odwiedzić miasta takie jak Karimabad, Islamabad czy Peszawar, gdyż zachwycają one niezliczoną ilością zabytków). Po drugie – zapierające dech w piersiach widoki czyli góry, doliny, wzgórza czy jeziora, które niemalże cały czas są na wyciągnięcie Twojej ręki. I po trzecie – gościnność, życzliwość i serdeczność mieszkańców. To tutaj posłuchasz ich opowieści, dowiesz się czym jest prawdziwa gościnność i poczujesz się jak u najbliższych przyjaciół. Brzmi interesująco? Z pewnością tak. Właśnie to czeka Ciebie w Pakistanie.

Chcesz zwiedzić Pakistan? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Dlaczego Pakistan to kraj, który każdy Podróżnik powinien odwiedzić chociaż raz w życiu?

Wyprawa do Pakistanu jest marzeniem niejednego podróżnika. I rzeczywiście – jest to miejsce, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu, gdyż podróży do tego kraju nie sposób porównać z żadnym innym kierunkiem. Dlaczego?

Czymś, co z pewnością jest bardzo charakterystyczne dla Pakistanu są malownicze krajobrazy – niezależnie którą część kraju zwiedzamy, otoczeni jesteśmy przez zapierające dech w piersiach widoki wąwozów, górskich pejzaży, dolin. Podróżując po tym kraju możemy zwiedzić zarówno duże miasta (takie jak np. Karaczi czy Islamabad), ale oprócz nich warto zatrzymać się też na prowincji, w maleńkich wioskach, gdzie można podejrzeć codzienność lokalsów. Pakistan to też pyszna kuchnia, której można spróbować niemalże na każdy kroku oraz niesamowita gościnność i serdeczność mieszkańców, którzy z niezwykłą otwartością i ciekawością witają przyjezdnych. A do tego możliwość podróży po słynnej Karakorum Highway, która zapada w pamięci na bardzo długo.
To wszystko razem wzięte sprawia, że każdy Podróżnik powinien chociaż raz w życiu udać się do Pakistanu! Gwarantujemy, że wspomnienia z takiej wyprawy zagoszczą w Waszym życiu na zawsze.

Chcesz zwiedzić jeden z najbardziej tajemniczych krajów świata? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Dlaczego podróż do Pakistanu jest dobrym pomysłem?

Pakistan – kraj nieco tajemniczy i niedostępny. Powodów, by go odwiedzić jest mnóstwo. Po pierwsze jest to kraj z krajobrazami zapierającymi dech w piersiach (nawet bardzo doświadczeni podróżnicy wracają z Pakistanu pełni zachwytu!). Po drugie oprócz wielomilionowych miast słynie on z maleńkich prowincji w których spokojnie toczy się życie mieszkańców. Prowincje te zachwycają panującym tam klimatem i tym, że zamieszkiwane są przez niezwykle przyjaznych i serdecznych mieszkańców.

I to oni są kolejnym powodem dla którego warto wybrać się w podróż do Pakistanu, bo ludzie Ci choć sami często mają niewiele z uśmiechem witają przyjezdnych goszcząc ich tak, jak tylko mogą. No i oczywiście lokalne specjały, słynna Karakorum Highway (po której podróż jest przeżyciem, którego nie sposób zapomnieć) czy Fairy Meadows. To wszystko razem wzięte sprawia, że z pełną świadomością można stwierdzić, że podróż do Pakistanu jest bardzo dobrym pomysłem i warto udać się w podróż do tego kraju chociaż raz w życiu.

Chcesz zwiedzić jeden z najbardziej tajemniczych krajów świata? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu biura podróży Globzon Travel:

Wszystkie barwy Pakistanu

Pakistan to zachwycający kraj położony u stóp Himalajów. To nie tylko wielkie miasta, ale i niesamowicie barwne prowincje zamieszkiwane przez pakistańską ludność. To malownicze krajobrazy inspirujące artystów, pisarzy, i malarzy, lokalne targi i.. kolorowe ciężarówki, które z pewnością niejednokrotnie zobaczymy podróżując po tym kraju (są one tak popularne, że dla niektórych są symbolem Pakistanu). Na bazarach kupimy kolorowe chusty, stroje i rękodzieło od kolorowo ubranych sprzedawców. Wiele kolorów ująć możemy na fotografiach (Pakistańczycy lubią pozować do zdjęć!), które będą niesamowitą pamiątką przypominającą o podróży do tak inspirującego, ale wciąż nieodkrytego miejsca na świecie.

Chcesz zobaczyć tajemniczy i jeszcze nie do końca odkryty wielobarwny Pakistan? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Pakistanu: